X 20
Bugun...



TAŞKÖPRÜ’den 4’ü kadın 42 Aday

Yaklaşan yerel seçimler öncesi partilerin listelerini inceledik listelerde en çok esnaf ve emekli adayın bulunduğunu görüyoruz.

facebook-paylas
Tarih: 21-02-2019 16:34

TAŞKÖPRÜ’den 4’ü kadın 42 Aday

Yaklaşan yerel seçimler öncesi partilerin listelerini inceledik listelerde en çok esnaf ve emekli adayın bulunduğunu görüyoruz.

 

-Listelerde 25 esnaf, 15 emekli aday var

 

1’i Kontenjan, 10’u Belediye Meclis Üyesi adayı ve 3’üde İl Genel Meclisi adayı olmak üzere 14 kişilik listelerini seçim kuruluna sunan AK Parti, CHP ve MHP’nin listeleri ele alındığında, 25 esnaf adayın, 15 emekli adayın, 1 çiftçi adayın ve 1’de işçi adayın yer aldığı yine aday aynı listelerde AK Partinin 1, CHP’nin 1 ve MHP’nin de 2 kadın aday gösterdiği görülüyor.

 

Kesin aday listeleri 3 Mart’ta

 

31 MART yerel seçimleri öncesinde kritik bir viraj, önceki gün akşam saatler 17’yi gösterdiğinde dönüldü. YSK seçim takvimine göre; aday listelerinin seçim kuruluna teslimi için tanınan süre sona erdi. Partiler, listelerinde son anda bir kaç değişiklik yaparak son şeklini verdi ve aday listelerini ilçe seçim kuruluna teslim etti. Geçici aday listeleri, İlçe seçim  kurulunca 22 Şubat’ta ilan edilecek ve itiraz süresi başlayacak. Sürecin tamamlanmasının ardından kesin aday listeleri 3 Mart’ta ilan edilecek.

 

 

Buna göre partilerin belediye meclisi ve il genel meclisi adayları şu şekilde oluştu.

 

AK PARTİ Taşköprü Belediye Başkan Adayı Hüseyin Arslan

 

AK Parti Belediye Meclisi Adayları

 

1. sıra : Ceyhun Çorbacı        -Emekli                          - Önlisans Mezunu

2. sıra : Hüseyin Er                -Esnaf                            -Ortaokul Mezunu

3. sıra : Murat Gür                 -Esnaf                           - Ortaokul Mezunu

4. sıra : Emine Gültekin          -Emekli                         -Lise Mezunu

5. sıra : Mehmet Emin Dana - Esnaf                          -Lise Mezunu

6. sıra : Hüseyin Arslan         -Esnaf                           -Lise Mezunu

7. Sıra : Orhan Reis              - Esnaf                            -Lise Mezunu 

8. sıra : Mustafa Usta           - Esnaf                            -Lise Mezunu

9. sıra : Halim Günay            -Avukat                          -Lisans

10. sıra : Ahmet Oran            -İşçi                                -Lise Mezunu

 

Kontenjan adayı: Mustafa Uğur      - Esnaf             -Lise Mezunu

 

AK Parti Belediye Meclisi Yedek Adayları

 

1. sıra : Kübra Ahmetbeşoğlu -Ev Hanımı                 - Lisans

2. sıra : Yasemin Çiftçi            -Ev Hanımı                 - Lise Mezunu                

3. sıra : Mesut Özsoy              -Esnaf                        - Önlisans

4. sıra : Betül Sezer                - Esnaf                       -Lise Mezunu

5. sıra : Kadir Cebeci              - Esnaf                      -Lise Mezunu

6. sıra : Emre Özdemir           -Esnaf                       -Lise Mezunu

7. Sıra : İsmail Aksu               -Emekli                      -İlkokul Mezunu

8. sıra : Fatma Güneş           - Ev Hanımı                -Lisans

9. sıra : Gamze Demir           -Ev Hanımı                -Lise Mezunu

10. sıra : Fatih Ertürk            -Özel Güvenlik           -Ortaokul Mezunu

 

 

 

AK Parti İl Genel Meclisi Adayları

 

1. sıra : Hüsnü Yılmaz       - Esnaf     - Ortaokul Mezunu

2. sıra : Sadık Yıldız           -Emekli   - İlköğretim

3. sıra : Mehmet Aksoy      -Esnaf    - Ortaokul Mezunu

 

AK Parti İl Genel Meclisi Yedek Adaylar

 

1. sıra: Faik Aydın            - Emekli    - Ortaokul Mezunu

2. sıra: Niyazi Yıldırım     - Emekli     - İlköğretim

3. sıra: Yaşar Özsoy       - Emekli     - Lise Mezunu

 

 

CHP Taşköprü Belediye Başkan Adayı Ahmet Kesim

 

CHP Belediye Meclisi Adayları

 

1. sıra : Kenan Alay          - Emekli     - Lise Mezunu

2. sıra : Abdullah Yaşar    - Emekli     - Lise Mezunu

3. sıra : Ümit Göktürk       - Emekli     -  Y. Okul Mezunu

4. sıra : Osman Altınbağ   - Emekli    - Lise Mezunu

5. sıra : Hidayet Çalış       - Emekli     -  Y. Okul Mezunu

6. sıra : Ahmet Alay          - Emekli     -  Y. Okul Mezunu

7. Sıra : Ahmet Ergan       - Emekli     -  Y. Okul Mezunu

8. sıra : Abdullah Şahin    - Esnaf       - Ortaokul Mezunu

9. sıra : Hamza Çiçek       - Emekli      - Lise Mezunu

10. sıra : Yunus Yamalı     - Esnaf        - Lise

 

Kontenjan adayı : Fikri Çelik      - Emekli   - Üniversite Mezunu

 

CHP Belediye Meclisi Yedek Adaylar 

1. sıra : Erkan Türkmenoğlu       - Serbest   - Lise Mezunu

2. sıra : Arif Hakan Gümüş         - Esnaf      - Lise Mezunu

 

CHP İl Genel Meclisi Adayları

 

1. sıra : Şükrü Gümüş                - Esnaf        - Ortaokul Mezunu

2. sıra : Fehmi Doğan                - Çiftçi         - İlkokul Mezunu

3. sıra : M.Sami Özcan              - Esnaf        - Y. Okul Mezunu

 

CHP İl Genel Meclisi Yedek Adayları

 

1. Canan Kesim                - Emekli       - Üniversite Mezunu

 

 

 

MHP Taşköprü Belediye Başkan Adayı Abdullah Çatal

 

MHP Belediye Meclisi Adayları

 

1. sıra : Murat Serdaroğlu                -İş adamı     -Üniversite Mezunu

2. sıra : Yaşar Kartal                     - Müteahhit  -Ortaokul Mezunu

3. sıra : Şeref Nur Memioğlu           - Emekli        -Önlisans

4. sıra : Fatih Purtul                        - Esnaf          -Lise Mezunu

5. sıra : Hüseyin Kurt                      -Müteahhit    -İlkokul Mezunu

6. sıra : Sennur Yüzücü                 -Emekli           -Lise Mezunu

7. Sıra : Cezmi Gümüş                    -Serbest M.   -İlkokul Mezunu

8. sıra : Onur Babuucçueminoğlu     - Esnaf          -Lise Mezunu

9. sıra : Yıldırım Özbozkurt                 - Esnaf          - Esnaf

10. sıra : Sefa Ergün                          -İş adamı     -Lise Mezunu

 

Kontenjan adayı : Harun Yalçın        - Esnaf           -Lise Mezunu 

 

MHP Belediye Meclisi Yedek Adaylar 

 

1. sıra: Mehmet Ali Şahin     - Çiftçi         - Lise Mezunu

2. sıra: Ali Yalçın                  - Esnaf         - Lise Mezunu

 

MHP İl Genel Meclisi Adayları

 

1. sıra : Salih Hünal          -Emekli        - Yüksek Okul Mezunu

2. sıra : Serhat Gökmen   -Esnaf          - Üniversite Mezunu

3. sıra : Mustafa Şenel     -Esnaf          - Lise Mezunu

 

MHP İl Genel Meclisi Yedek Adaylar

 

1. Sıra: Kadir Berber        - Esnaf         - Lise Mezunu

2. sıra : Ömer Kaya          - İşçi           - Lise Mezunu

 

 

 

 






Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER TAŞKÖPRÜ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI